KONST / Litografier / Färglitografi 8952362
nr 895 2362
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi, Evy Låås (1923-1999), Stämpelsignerad, Verso verso, bladets mått: 56x64, (oramad)
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
400 kr
måndag 19 maj 2014
kl 20:03:16
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås